Delimitació comarcal d'Aragó. Comarques d'Aragó Aragó 
Aragó > Aragó > Comarques

Delimitació comarcal d'Aragó. Comarques d'Aragó Aragó Comarques


Codi Nom ComarcaMunicipisSuperfície
Km2.
Padró 200720082009
01Jacetania20 1.857,9018.144 18.51118.703
02Alt Gállego8 1.359,8013.95514.57014.916
03Sobrarbe19 2.202,707.4837.7327.764
04Ribargorça34 2.459,8012.95313.27613.332
05Cinc Viles31 3.062,5033.19633.58433.580
06Foia d'Huesca/Plana de Uesca40 2.525,6065.26666.79367.992
07Somontano de Barbastro29 1.166,6023.61324.09024.381
08Cinca Mig9 576,7023.08423.72024.007
09La Llitera/La Llitera14. 733,9018.86719.16619.291
10Monegros31 2.764,4020.94721.23821.230
11Baix Cinca/Baix Cinca11 1.419,6023.64524.09224.663
12Tarazona i el Moncayo16 452,414.69014.74714.825
13Camp de Borja18 690,5014.91415.42715.621
14Aranda13 561,007.6277.6317.696
15Ribera Alta de l'Ebre17 416,0025.74526.95227.810
16ValdeJalón17 933,3027.42329.42930.380
17Zaragoza20 2.288,80714.604731.315743.280
18Ribera Baixa de l'Ebre10 989,909.1559.2409.333
19Bajo Aragón-Casp/ Baix Aragó-Casp6 997,3013.57513.94014.775
20Comunitat de Calataiud67 2.518,1041.35642.37942.319
21Camp de Cariñena14 772,0010.60610.98711.214
22Camp de Belchite15 1.043,805.222 5.2825.288
23Bajo Martín9 795,207.4277.3117.225
24Camp de Daroca35 1.117,906.5396.4936.322
25Jiloca40 1.932,1014.25314.58914.442
26Conques Mineres30 1.407,609.4969.3869.269
27Andorra-Sierra d'Arcs9 675,1011.31211.54211.601
28Baix Aragó20 1.304,2029.35830.14630.370
29Teruel46 2.791,6045.95346.96147.361
30Maestrazgo15 1.204,303.7353.7893.780
31Sierra d'Albarrasí25 1.414,005.0415.0144.968
32Gúdar-Javalambre24 2.351,608.6748.6928.792
33Matarraña/Matarranya18 933,008.7978.8948.943
Total Aragó73047.719,20 1.296.6551.326.9181.345473
Codi Nom ComarcaPadró 20022003200420052006
01Jacetania17.20717.29917.62217.93018.166
02Alt Gállego12.32012.59312.74913.12113.457
03Sobrarbe6.8546.9036.9537.1517.293
04Ribargorça12.12912.26312.54912.70512.811
05Cinc Viles32.66932.59933.02933.36133.154
06Foia d'Huesca/Plana de Uesca60.52561.65962.41763.43464.531
07Somontano de Barbastro22.74023.14123.21523.41123.464
08Cinca Mig22.44122.68322.60922.93623.072
09La Llitera/La Llitera18.66618.72018.73018.79818.847
10Monegros21.24020.97220.87120.82920.896
11Baix Cinca/Baix Cinca22.68822.96123.07123.44623.366
12Tarazona i el Moncayo14.28714.34614.38214.46714.575
13Camp de Borja14.32614.34414.33014.46014.524
14Aranda8.0188.0547.9927.8337.681
15.Ribera Alta de l'Ebre22.56423.11423.55424.35424.875
16.ValdeJalón23.72124.57925.17726.08426.437
17Zaragoza662.941670.239685.873697.532702.662
18Ribera Baixa de l'Ebre9.4189.2929.2309.2239.197
19Bajo Aragón-Casp/ Baix Aragó-Casp12.60412.65812.89513.24113.606
20Comunitat de Calataiud40.18540.48440.56441.02740.327
21Camp de Cariñena10.50110.71510.71910.86110.580
22Camp de Belchite5.5055.3365.2815.2215.196
23Bajo Martín7.3837.2907.2747.2767.252
24Camp de Daroca6.6236.4506.4396.5116.594
25Jiloca13.82913.80013.76113.94013.972
26Conques Mineres9.6049.4779.4069.4509.476
27Andorra-Sierra d'Arcs11.16511.13811.13911.15811.123
28Baix Aragó26.85327.70528.13728.72229.128
29Teruel43.27343.85444.14144.80645.313
30Maestrazgo3.7003.6913.7493.7393.737
31Sierra d'Albarrasí4.9614.9394.9214.8724.912
32Gúdar-Javalambre7.8928.0538.1448.3988.574
33Matarraña/Matarranya8.6828.7398.6618.7308.673
Total Aragó1.2175141.2300901.249.5841.2690271.277471

Comarcas de Aragón

Més informació

Llei 8/1996, de delimitació comarcal d'Aragó.
LLEI 23/2001, de 26 de desembre, de Mesures de Comarcalització.
Llei 10/1993, de comarcalització.
Divisions Administratives a Aragó.



Índex sobre Aragó

Una col lecció de imatges guardades del temps amb les millors il.lustracions històriques.
Pots documentar-amb algunes publicacions sobre Aragó.
la realitat simbólica es representen en els seus banderes.

Gaudeix seus variades Comarques.

La naturalesa aragonesa és rica i variada.

Meravella't amb els dibuixos i aquarel de Teodoro Pérez Bordetas.



Activitats | Fotos antigues | Aragó | Comarques | Mapes
Huesca | Teruel | Zaragoza | Aragó | Inici
La Seo | El Pilar | Mudéjar | Goya | Museu Provincial Saragossa
Aigua | Fauna | Flora | Geologia | Fongs | Naturalesa a Aragó



Delimitació comarcal d'Aragó. Comarques d'Aragó

Copyright 1996-2021 © All Rights Reserved Francisco Javier Mendívil Navarro, Aragó (Espanya)

Si creus que falta alguna cosa, o està confós escriu-nos

Avís Legal. Aquesta activitat de la l'Associació Aragó Interactiu i Multimedia
És una activitat cultural.
L'aigua esperança i futur