Delimitació comarcal d'Aragó. Comarques d'Aragó Aragó 
Aragó > Aragó > Comarques

Delimitació comarcal d'Aragó. Comarques d'Aragó Aragó Comarques


Codi Nom ComarcaMunicipisSuperfície
Km2.
Padró200720082009
01Jacetania20 1.857,9018.144 18.51118.703
02Alt Gállego8 1.359,8013.95514.57014.916
03Sobrarbe19 2.202,707.4837.7327.764
04Ribargorça34 2.459,8012.95313.27613.332
05Cinc Viles31 3.062,5033.19633.58433.580
06Foia d'Huesca/Plana de Uesca40 2.525,6065.26666.79367.992
07Somontano de Barbastro29 1.166,6023.61324.09024.381
08Cinca Mig9 576,7023.08423.72024.007
09La Llitera/La Llitera14. 733,9018.86719.16619.291
10Monegros31 2.764,4020.94721.23821.230
11Baix Cinca/Baix Cinca11 1.419,6023.64524.09224.663
12Tarazona i el Moncayo16 452,414.69014.74714.825
13Camp de Borja18 690,5014.91415.42715.621
14Aranda13 561,007.6277.6317.696
15Ribera Alta de l'Ebre17 416,0025.74526.95227.810
16ValdeJalón17 933,3027.42329.42930.380
17Zaragoza20 2.288,80714.604731.315743.280
18Ribera Baixa de l'Ebre10 989,909.1559.2409.333
19Bajo Aragón-Casp/ Baix Aragó-Casp6 997,3013.57513.94014.775
20Comunitat de Calataiud67 2.518,1041.35642.37942.319
21Camp de Cariñena14 772,0010.60610.98711.214
22Camp de Belchite15 1.043,805.222 5.2825.288
23Bajo Martín9 795,207.4277.3117.225
24Camp de Daroca35 1.117,906.5396.4936.322
25Jiloca40 1.932,1014.25314.58914.442
26Conques Mineres30 1.407,609.4969.3869.269
27Andorra-Sierra d'Arcs9 675,1011.31211.54211.601
28Baix Aragó20 1.304,2029.35830.14630.370
29Teruel46 2.791,6045.95346.96147.361
30Maestrazgo15 1.204,303.7353.7893.780
31Sierra d'Albarrasí25 1.414,005.0415.0144.968
32Gúdar-Javalambre24 2.351,608.6748.6928.792
33Matarraña/Matarranya18 933,008.7978.8948.943
Total Aragó73047.719,20 1.296.6551.326.9181.345473
Codi Nom ComarcaPadró 20022003200420052006
01Jacetania17.20717.29917.62217.93018.166
02Alt Gállego12.32012.59312.74913.12113.457
03Sobrarbe6.8546.9036.9537.1517.293
04Ribargorça12.12912.26312.54912.70512.811
05Cinc Viles32.66932.59933.02933.36133.154
06Foia d'Huesca/Plana de Uesca60.52561.65962.41763.43464.531
07Somontano de Barbastro22.74023.14123.21523.41123.464
08Cinca Mig22.44122.68322.60922.93623.072
09La Llitera/La Llitera18.66618.72018.73018.79818.847
10Monegros21.24020.97220.87120.82920.896
11Baix Cinca/Baix Cinca22.68822.96123.07123.44623.366
12Tarazona i el Moncayo14.28714.34614.38214.46714.575
13Camp de Borja14.32614.34414.33014.46014.524
14Aranda8.0188.0547.9927.8337.681
15.Ribera Alta de l'Ebre22.56423.11423.55424.35424.875
16.ValdeJalón23.72124.57925.17726.08426.437
17Zaragoza662.941670.239685.873697.532702.662
18Ribera Baixa de l'Ebre9.4189.2929.2309.2239.197
19Bajo Aragón-Casp/ Baix Aragó-Casp12.60412.65812.89513.24113.606
20Comunitat de Calataiud40.18540.48440.56441.02740.327
21Camp de Cariñena10.50110.71510.71910.86110.580
22Camp de Belchite5.5055.3365.2815.2215.196
23Bajo Martín7.3837.2907.2747.2767.252
24Camp de Daroca6.6236.4506.4396.5116.594
25Jiloca13.82913.80013.76113.94013.972
26Conques Mineres9.6049.4779.4069.4509.476
27Andorra-Sierra d'Arcs11.16511.13811.13911.15811.123
28Baix Aragó26.85327.70528.13728.72229.128
29Teruel43.27343.85444.14144.80645.313
30Maestrazgo3.7003.6913.7493.7393.737
31Sierra d'Albarrasí4.9614.9394.9214.8724.912
32Gúdar-Javalambre7.8928.0538.1448.3988.574
33Matarraña/Matarranya8.6828.7398.6618.7308.673
Total Aragó1.2175141.2300901.249.5841.2690271.277471

Comarcas de Aragón

Més informació

Llei 8/1996, de delimitació comarcal d'Aragó.
LLEI 23/2001, de 26 de desembre, de Mesures de Comarcalització.
Llei 10/1993, de comarcalització.
Divisions Administratives a Aragó.



Índex alfabétic sobre Aragó

Una col lecció de imatges que atresoren anys amb mostres de vestits tradicionals.
Pots contrastar aixó amb les fotografies actuals sobre Aragó.
la realitat simbólica es representen en els seus banderes.

Tens una invitació a recórrer la Província de Saragossa.

En Genealogía Aragonesa poden informar-te sobre com localitzar als teus avantpassats.

Mira els dibuixos a ploma de Miguel Brunet.



Activitats | Fotos antigues | Aragó | Comarques | Mapes
Huesca | Teruel | Zaragoza | Aragó | Inici
La Seo | El Pilar | Mudéjar | Goya | Museu Provincial Saragossa
Aigua | Fauna | Flora | Geologia | Fongs | Naturalesa a Aragó



Aragón es así. Delimitació comarcal d'Aragó. Comarques d'Aragó, Aragó, Comarques Huesca, Teruel Zaragoza. Aragó, Osca, Terol, Saragosa, Catala, Naturalesa maps, Asociacio Cultural Aragó Interactivo Multimedia. fotografies i il.lustracions.

Copyright 1996-2021 © All Rights Reserved Francisco Javier Mendívil Navarro, Aragó (Espanya)

Per consultar, aclariments o corregir errors si us plau escriu-nos

Avís Legal. Aquesta activitat de la l'Associació Aragó Interactiu i Multimedia
És una activitat cultural.
Davant l'amenaça de transvasament l'esperança de l'aigua