Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón ye ansina. Aragones

Aragoneria > aragones

Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón.


CódigoNombre RedoladaMonezipiosSuperfizie
Km2
Padrón 2002
01Chacetania201.857,9017.207
02Alto Galligo81.359,8012.320
03Sobrarbe192.202,706.854
04Ribagorza342.459,8012.129
05Cinco Villas313.062,5032.669
06Hoya de Huesca/Plana de Uesca402.525,6060.525
07Somontano de Barbastro291.166,6022.740
08Cinca Medio9576,7022.441
09La Litera/La Llitera14733,9018.666
10Monegros312.764,4021.240
11Baxo Cinca/Baix Cinca111.419,6022.688
12Tarazona y el Moncayo16452,414.287
13Campo de Borja18690,5014.326
14Aranda13561,008.018
15Ribera Alta del Ebro17416,0022.564
16ValdeJalón17933,3023.721
17Zaragoza202.288,80662.941
18Ribera Baxa del Ebro10989,909.418
19Baxo Aragçon-Caspe/Baix Aragó-Casp6997,3012.604
20Comunidad de Calatayud672.518,1040.185
21Campo de Cariñena14772,0010.501
22Campo de Belchite151.043,805.505
23Baxo Martín9795,207.383
24Campo de Daroca351.117,906.623
25Jiloca401.932,1013.829
26Cuencas Mineras301.407,609.604
27Andorra-Sierra de Arcos9675,1011.165
28Baxo Aragón201.304,2026.853
29Teruel462.791,6043.273
30Maestrazgo151.204,303.700
31Sierra de Albarracín251.414,004.961
32Gúdar-Javalambre242.351,607.892
33Matarraña/Matarranya18933,008.682
Total Aragón 73047.719,201.217.514

Mapa de las Redoladas d'Aragón

Más informazión

Lai 8/1996, de delimitación redoladas de Aragón.
Lai 23/2001, de 26 de diciembre, de Medidas de Redolarizazion.
Lai 10/1993, de Redolarizazion.
Divisiones Administrativas en Aragón.



Aragón ye ansina, Monezipios, provincias, redoladas. Arte Mudéjar, turismo, rural, borinas. monasterios, ilesias, Moncayo, sistema ibérico, pirineos, agua, Ebro, Jalón, Jiloca, Huerva, Huecha, Queiles, Isuela.

Copyright 1996-2021 © All Rights Reserved Javier Mendívil Navarro, Aragón (España)

Actualiza a informazión que consideres obsoleta escríbenos

Aviso Legal. Ista autibidá de l'Asoziazión Aragón Interautibo y Multimeya
Aspera acercarte Aragón a tuya casa.
L'Augua en Aragón, una promesa d'esdebenidero