Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón ye ansina. Aragones

Aragoneria > aragones

Delimitazion redolal d'Aragón. Aragón ye ansina. Aragón.


CódigoNombre RedoladaMonezipiosSuperfizie
Km2
Padrón 2002
01Chacetania201.857,9017.207
02Alto Galligo81.359,8012.320
03Sobrarbe192.202,706.854
04Ribagorza342.459,8012.129
05Cinco Villas313.062,5032.669
06Hoya de Huesca/Plana de Uesca402.525,6060.525
07Somontano de Barbastro291.166,6022.740
08Cinca Medio9576,7022.441
09La Litera/La Llitera14733,9018.666
10Monegros312.764,4021.240
11Baxo Cinca/Baix Cinca111.419,6022.688
12Tarazona y el Moncayo16452,414.287
13Campo de Borja18690,5014.326
14Aranda13561,008.018
15Ribera Alta del Ebro17416,0022.564
16ValdeJalón17933,3023.721
17Zaragoza202.288,80662.941
18Ribera Baxa del Ebro10989,909.418
19Baxo Aragçon-Caspe/Baix Aragó-Casp6997,3012.604
20Comunidad de Calatayud672.518,1040.185
21Campo de Cariñena14772,0010.501
22Campo de Belchite151.043,805.505
23Baxo Martín9795,207.383
24Campo de Daroca351.117,906.623
25Jiloca401.932,1013.829
26Cuencas Mineras301.407,609.604
27Andorra-Sierra de Arcos9675,1011.165
28Baxo Aragón201.304,2026.853
29Teruel462.791,6043.273
30Maestrazgo151.204,303.700
31Sierra de Albarracín251.414,004.961
32Gúdar-Javalambre242.351,607.892
33Matarraña/Matarranya18933,008.682
Total Aragón 73047.719,201.217.514

Mapa de las Redoladas d'Aragón

Más informazión

Lai 8/1996, de delimitación redoladas de Aragón.
Lai 23/2001, de 26 de diciembre, de Medidas de Redolarizazion.
Lai 10/1993, de Redolarizazion.
Divisiones Administrativas en Aragón.



Monezipios, provincias, redoladas. Arte Mudéjar, turismo, rural, borinas. monasterios, ilesias, Moncayo, sistema ibérico, pirineos, agua, Ebro, Jalón, Jiloca, Huerva, Huecha, Queiles, Isuela.

Copyright 1996-2022 © All Rights Reserved Javier Mendívil Navarro, Aragón (España)

Si quiers modificar datos u enamplar a informazión suministrada escríbenos

Aviso Legal. Ista autibidá de l'Asoziazión Aragón Interautibo y Multimeya
Aspera acercarte Aragón a tuya casa.
Augua en Aragón, salú y güempasar